Akwarelowe drzewko | Krok po kroku
Dzisiaj proste akwarelowe drzewo w czterech krokach. Łatwe do powtórzenia, można uzyskać ciekawe kolory. Bardzo przydaje się podczas malowania krajobrazów.
Krok #1
Malowanie drzewa zaczynam od pnia. Użyłam sienny palonej i ultramaryny (dokładne nazwy na końcu posta), żeby uzyskać ciemniejszy brąz.
Krok #2
Użyłam mieszanki żółtej cytrynowej, ftalo i żółci indyjskiej, co dało mi zielony kolor. Można użyć gotowego zielonego. Najważniejsze w tym kroku jest to, żeby pamiętać, że gałęzie rosną naokoło pnia, a nie tylko wystają z jego boków. Drzewo nie ma być symetryczne - nie zastanawiaj się nad każdą jedną gałęzią i jej położeniem.
Krok #3
Gdy drzewo nadal jeszcze było mokre, dodałam ciemniejszego zielonego na dole drzewa (więcej ftalo) i jaśniejszego (więcej cytrynowego) bliżej czubka. Kolory fajnie się ze sobą zmieszają dając wrażenie cienia i słoneczka.
Krok #4
Na koniec dodałam drobne gałązki na końcach tych dużych i cień pod drzewem (bardzo rozcieńczona wersja mieszanki ultramaryny i sienny). Gdy cień był jeszcze mokry, dodałam trawę, która w pewnych miejscach ładnie się zmieszała z cieniem. Jeśli jest taka potrzeba, to możesz przyciemnić pień (zwróć uwagę, że jest on zasłonięty przez gałęzie, więc jest spora szansa, że nie dociera tam zbyt dużo światła).
Materiały
Podaję nazwy kolorów tubek Renesans:
- ultramaryna błękitna
- ziemia sieneńska palona
- żółta indyjska
- żółta cytrynowa
- błękit ftalo
Jak widać, dodanie kolejnych warstw i mieszanie się różnych kolorów na papierze znacznie zmienia wygląd drzewa. Przestaje ono być płaskie i nabiera kształtów. Dlatego nie można poddawać się po pierwszej warstwie, tylko trzeba pracować dalej. Naprawdę każdy może się tego nauczyć.
Jeśli podoba ci się to, co widzisz, to zapraszam na FB i insta.
Do zobaczenia! ❤️
Komentarze
Prześlij komentarz